English
en
Romanian
ro
Diverse

Ce salariu primește un șef de raion la Kaufland. Retailerul german face angajări în mai multe orașe ale țării

07 Sep, 21:21 • Cornel Ghimeșan
Kaufland România se află în căutarea unui șef de raion. Reprezentanții companiei au postat un anunț de angajare, care e disponibil în mai multe orașe din țară.

Cei interesați au dorit să știe exact ce presupune acest job și ce salariu se oferă Kaufland. Oferta financiară a fost făcută publică.

Așadar, un șef de raion la Kaufland primește un salariu de 3.500 de lei net. Pe lângă salariul fix, mai primește și bonuri de masă, bonuri operative valabile. Pentru acest post nu e nevoie decât de jumătate de an de experiență. În plus, salariul poate crește după un an pe această poziție.

Citește și România, pe ultimul loc alături de Portugalia la creşterea economică în UE. Cifre oficiale Eurostat

Iată care sunt beneficiile acestui post oferit de Kaufland

  • 22 de zile lucrătoare de concediu a semnarea contractului, zile care vor creste în funcție de vechimea in cadrul companiei;
  • oferte speciale și o gamă largă de servicii suplimentare, cum ar fi Bookster, 7Card etc;
  • asigurare de sănătate privată garantată;
  • formare profesională și cunoașterea structurilor și proceselor noastre;
  • oportunități individuale de dezvoltare personală și profesională.

Care sunt responsabilitățile unui șef de raion

Un angajat pe postul de șef de raion are ca responsabilități organizarea, planificarea și verificarea departamentului său. În plus, trebuie să se asigure de vânzarea produselor. El e cel care coordonează fluxul de marfă către spațiile de vânzare și se asigură de aplicarea tuturor regulilor interne. De asemenea, se ocupă de depozitare și de transportul mărfurilor. Atunci când situația o impune, face planuri de plasare a articolelor de sezon și a promoțiilor.

Candidatul trebuie să fie

  • orientat către client;
  • să aibă o ţinută profesională ireproşabilă;
  • să aibă experiență în domeniul comerţului cu amănuntul;
  • necesită experiență în conducerea personalului
  • are nevoie de coordonare și de motivare a unei echipe;
  • dacă știe limba engleză sau germană, are un mare avantaj.

Toate informațiile necesare le puteți obține direct la interviu, de la reprezentantul departamentului de resurse umane.

Citește și Compania-mamă a Lidl și Kaufland cumpără acțiuni la o companie de transporturi cu operațiuni în România. Cifra de afaceri a colosului economic se ridică la 648 de milioane de euro

Tags:
Trăim în secolul vitezei, în secolul în care ORICE este la un click distanța, iar diferențele sunt dictate de calitatea “ambalajului”. Trăim în secolul în care suntem victimele dezinformării ... citește mai mult