Dani Oțil, în vârstă de 44 de ani, este unul dintre cei mai cunoscuți prezentatori TV din România. Cu puțin timp în urmă, acesta a vorbit despre salariul lui, dar și despre venitul Andreei Esca de la Pro TV, notează Unica.
Dani Oțil a fost invitat în podcastul Giuliei Anghelescu, unde a vorbit atât despre cariera sa, cât și despre proiectele pe cae le prezintă la Antena 1, „Neatza cu Răzvan și Dani” și „Power Couple România – La bine și la greu”.
Citește și: Ce pensie au Stela Enache, Saveta Bogdan sau Corina Chiriac după o viaţă pe scenă. Top pensii în showbiz
Giulia i-a mărturisit lui Dani că a ajuns pe perfuzii când făcea matinal la radio, deoarece nu era singura ei ocupație la acel moment. Ulterior, artista l-a întrebat pe prezentator care este secretul lui pentru a fi în formă în fiecare dimineață, după 17 ani. Întrebarea vedetei a fost urmată de un schimb de replici, în care s-a discutat și despre salariul Andreei Esca.
Dani Oțil: Secretul este din patru cuvinte, nu știu dacă pot să ți-l spun. Secretul este salariul nesimțit de mare.(râde)
Giulia Anghelescu: Pe care nu-l cunoaște soția ta, nici până acum.
Dani Oțil: Nici Andreea Esca, mama lui Aris Eram. Nici ea nu știe cât câștigăm noi.
Giulia Anghelescu: Păi ce, tu știi cât câștigă ea?
Dani Oțil: Poate știu…
Giulia Anghelescu: Ți-a zis Aris ceva?
Dani Oțil: Păi tu crezi că Aris știe?
Giulia Anghelescu: Aris nu știe, că l-am întrebat și noi când am fost în America Express.
Dani Oțil: Dac-ar ști n-ar mai veni să se trezească la orele astea. (zâmbește)
În iunie 2024, Aris Eram (21 de ani), fiul Andreei Esca, a semnat cu Antena 1, alăturându-se echipei Super Neatza, cu Răzvan și Dani.
Citește și: Împăcare în showbiz. Adriana Bahmuțeanu și George Restivan, din nou împreună la 5 luni de la despărțire