- 
English
 - 
en
Romanian
 - 
ro
Știri interne

Kaufland oferă GRATIS produse pentru români. Oferta este în perioada 26-29 septembrie

26 Sep, 10:59 • Bumbeneci Diana
Gratis de la Kaufland între 26 și 29 septembrie. Clienții sunt invitați la un eveniment major ce se desfășoară la Romexpo
Kaufland oferă GRATIS produse pentru români. Oferta este în perioada 26-29 septembrie

În perioada 26-29 septembrie 2024, Kaufland oferă produse gratis. Retailerul organizează la Romexpo un eveniment pentru toț românii. Este vorba despre BavarienFest, în cadrul căruia românii vor avea ocazia să experimenteze atmosfera autentică a Bavariei. Pe parcursul celor patru zile, vizitatorii vor avea parte de muzică, mâncare și distracție în stil german.

Oferte mari la Kaufland

Kaufland, unul dintre cei mai importanți retaileri de pe piața din țara noastră, le-a pregătit românilor o surpriză extrem de plăcută. Retalierul german organizează în perioada 26-29 septembrie 2024, la București, un eveniment care va promova tradițiile regiunii Bavaria.

„Evenimentul BavarienFest, ce va avea loc la Romexpo, va oferi românilor ocazia de a experimenta atmosfera autentica a Bavariei. În cele patru zile, vizitatorii se vor butea bucura de muzică, mâncare tradițională si distracție in stil german. Potrivit Kaufland, pe scena festivalului vor urca artiști renumiți din țara noastră precum Smiley, Horia Brenciu & HB Orchestra, Pindu, Bere Gratis Oficial si Fratii Damian Orchestra. Atmosfera de sărbătoare va fi completată de Paul Soll, Boer Band, Hermannstadt ’07, Klaudia & Die Burzenland Party Band, Dan Stanciu si Christian Thomson”, anunță retailerul.

Vezi și: Salariile la Kaufland, aproape ca ale unui debutant în IT. Retailerul face angajări pe aceste posturi

Kaufland
Kaufland

Kaufland a mai transmis oficial că toți participanții la acest eveniment vor avea ocazia să se bucure de preparate delicioase din bucătăria bavareză, într-o locație încăpătoare și amenajată în stil tradițional german. Retailerul a făcut mari eforturi pentru a recrea farmecul Bavariei chiar în centrul Bucureștiului, totul fiind pregătit pentru a oferi o experiență memorabilă tuturor românilor care vor participa la acest eveniment.

„Ne dorim ca prin acest festival să oferim comunității o experiență unică, aducând puțin din spiritul bavarez aici, la București”, au transmis reprezentanții Kaufland.

Astfel, toți cei care doresc să experimenteze și să cunoască tradițiile acestei zone renumite a Germaniei sunt așteptați la evenimentul de la Romexpo.

Vezi și: Obligatoriu la rafturile cu alimente de la Kaufland, Lidl, Penny, Profi sau Mega Image. Decizia momentului pentru toți românii

Urmărește Daily Business pe Google News
Într-o mare de oameni care merg în direcții simple, seci sau poate chiar absurde, o lume grăbită și gata mereu să alerge pentru îndeplinirea unui scop, eu am ales să mă opresc în loc și să ... citește mai mult
Alte articole
Care e starea de sănătate a lui Papa Francisc. Anunțul făcut de la Vatican
Care e starea de sănătate a lui Papa Francisc. Anunțul făcut de la Vatican
Lanţul de cofetării ale cărui vânzări au crescut de peste şase ori în ultimii zece ani. Din peste 500 de angajaţi, jumătate sunt străini
Lanţul de cofetării ale cărui vânzări au crescut de peste şase ori în ultimii zece ani. Din peste ...
Nu mai arunca laptele expirat! Are un rol nebănuit în grădină. Trucul pe care trebuie să-l știi
Nu mai arunca laptele expirat! Are un rol nebănuit în grădină. Trucul pe care trebuie să-l știi
Schimbări majore la Wizz Air. Veste proastă pentru românii care călătoresc cu această companie aeriană
Schimbări majore la Wizz Air. Veste proastă pentru românii care călătoresc cu această companie ...
Andra Măruţă, la un pas de o amendă de 125.000 de euro la Bruxelles. Care a fost motivul
Andra Măruţă, la un pas de o amendă de 125.000 de euro la Bruxelles. Care a fost motivul
Elon Musk, tot mai interesat de situația politică din România. Prima reacție după decizia BEC în cazul lui Călin Georgescu. „Cum poate un judecător să termine democrația în România?”
Elon Musk, tot mai interesat de situația politică din România. Prima reacție după decizia BEC în ...
Ilie Bolojan reacționează după decizia BEC de a respinge candidatura lui Călin Georgescu: „Eu am încercat să evit”
Ilie Bolojan reacționează după decizia BEC de a respinge candidatura lui Călin Georgescu: „Eu ...
Plicul misterios pe care Minerva i l-a dat Elenei Udrea înainte de condamnare. ”Nu știu dacă putea să evite pușcăria”
Plicul misterios pe care Minerva i l-a dat Elenei Udrea înainte de condamnare. ”Nu știu dacă putea ...
Victor Ponta îl pune la punct pe George Simion după declarațiile făcute: „Nu mai poţi să te comporţi ca pe stadion. L-a luat gura pe dinainte. Se va maturiza”
Victor Ponta îl pune la punct pe George Simion după declarațiile făcute: „Nu mai poţi să te comporţi ...
Cea mai delicioasă ciorbă de burtă de post! Rețeta care-i va cuceri și pe cei mai pretențioși gurmanzi
Cea mai delicioasă ciorbă de burtă de post! Rețeta care-i va cuceri și pe cei mai pretențioși ...
LIDL a dat startul reducerilor de primăvară. Cele mai cumpărate produse de către români, disponibile la super-prețuri
LIDL a dat startul reducerilor de primăvară. Cele mai cumpărate produse de către români, disponibile ...
Indicatorul rutier care îi pune în dificultate pe șoferi. Ce trebuie să faci atunci când întâlnești acest semn de circulație
Indicatorul rutier care îi pune în dificultate pe șoferi. Ce trebuie să faci atunci când întâlnești ...
Care sunt cele patru restaurante din Centrul Vechi închise de ANPC. S-au dat amenzi de zeci de mii de lei
Care sunt cele patru restaurante din Centrul Vechi închise de ANPC. S-au dat amenzi de zeci de mii de ...
Nu este o glumă! O casă cu trei dormitoare, situată în centrul orașului, se vinde cu 5 lei
Nu este o glumă! O casă cu trei dormitoare, situată în centrul orașului, se vinde cu 5 lei
Anca Serea, jefuită de geanta care a costat 2.000 de euro. A descoperit cine e hoaţa, totul a fost înregistrat
Anca Serea, jefuită de geanta care a costat 2.000 de euro. A descoperit cine e hoaţa, totul a fost ...
George Simion spune că îl susține pe Călin Georgescu până la capăt: „Nu avem mari speranțe că va face dreptate CCR”
George Simion spune că îl susține pe Călin Georgescu până la capăt: „Nu avem mari speranțe ...
Călin Georgescu află marți dacă va putea candida sau nu la prezidențiale. Judecătorii CCR au convocat ședința decisivă
Călin Georgescu află marți dacă va putea candida sau nu la prezidențiale. Judecătorii CCR au convocat ...
Prognoza meteo 11 martie 2025. Temperaturi crescute în majoritatea zonelor țării
Prognoza meteo 11 martie 2025. Temperaturi crescute în majoritatea zonelor țării